29.2 C
İstanbul
Perşembe, Haz 13, 2024
okuryazarkitaplar

Hakkımızda

okuryazarkitaplar

Ülkemizde çeşitli kültür sanat alanında çeşitli üretim ve etkinlikler yapılmakta ve kitleler tarafından bu üretim ve etkinlikleri takip edilmektedir. Belirtmek isteriz ki bu ilgili kültür sanat ve yaşam  etkinlikleri yeteri kadar insanlara tanıtılamamakta veya duyurusu yapılamamaktadır. Bazı özel kültür sanat alanında yapılan yayıncılık çalışmaları ise kapsayıcı olamamakta, farklı kesim ve farklı merakları olan insanların yayın ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır.  Kamusal alanda bu eksikliği görerek bir kültür sanat ve yaşam dergisi oluşturma kararı aldık ve okuryazarkitaplar.com Web-dergimiz ve sosyal medya yayıncılığımız ile dile getirmiş olduğumuz boşluğu doldurmaya çalışan profesyonel bir ekiple yola çıktık.

Dergimiz ulusal medya alanında Kültür-Sanat ve Yaşam temalı bir dijital platformudur. İnsanları günlük hayatın stresinden uzaklaştırma amacıyla ülkemizdeki güncel tüm kültür sanat ve eğlence etkinliklerini takip ediyor ve kamuya aktırma misyonuyla hareket ediyoruz.

Yayın politikamız gereği hiçbir sosyal, siyasi yapıya yakınlık veya karşıtlık duymuyoruz. Tüm insanlara ‘insan’ nazarıyla bakıyor ve kimseyi ayırt etmeden farklılıklara kültürel çeşitlilik penceresinden bakıyor, tüm insanlığı sevgi ve saygı ile kucaklıyoruz.

Bu doğrultuda insanların hayattan lezzet alabilecekleri kültürel, sanatsal, aktüel ve bilimsel konularda en güncel haberleri, duyuruları dergimiz gündemine almak ve ilgili alanlarda hizmet veren tüm özel ve tüzel kişilerin ürün ve etkinliklerini tanıtarak onlara da katkı sunmak ve kamuyu bilgilendirme gayreti içerisinde olan bir dijital portalız. Yayınlarımızı okuryazarkitaplar.com, (aynı etiketle) Instagram, Twıtter, Facebook, You-Tube, TikTok sosyal medya platformlarında yapıyoruz.

Etkinlik alanlarımızdan bazıları: “Kitap, sinema, sahne sanatları, sinema, tiyatro, dijital sanat etkinlikleri, edebiyat, tarih, mitoloji, müzik, resim, turistik gez gör yerleri, doğa sporları, aktüel bilim, folklorik çeşitlilik, Anadolu’muzun güzelliği ve zenginliği, dünya mirası, festivaller, fuarlar, sergiler, akademik çalışmalar ve akademisyenler, saydığımız alanlarla ilgili köşe yazıları…”

Yayın içeriklerimiz içinde siyaset, ideoloji, ekonomi, spor, iş dünyası konuları yer almamaktadır.

Sizlerin de kültürel, sanatsal ve insana değer katan, keyif veren tüm etkinlik, ürün ve çalışmalarınızdan haberdar olmak ve bunları etik kuralları ihlal etmeden kamu ile paylaşmak istiyoruz. Öncelikle bizi saydığımız dergimizde ve sosyal medyada takip etmenizi istiyoruz. Aynı zamanda sizlerden tüm ürün ve çalışmalarınızı anlatan tanıtım yazı, resim, video, ses, akademik çalışma ve diğer gerekli materyali bize ulaştırmanızı bekliyoruz.  Amacımız kamuyu doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirmek ve etkinliklere ve eser sahiplerine tanıtım yönünde katkı sağlamaktır. Bunun için sizlerden maddi bir beklenti veya ücret talebimiz yoktur. Bizim için önemli olan sanatseverlere ve tüketiciye doğru, hızlı ve kaliteli; bilgi, haber ve kaynak temin edebilmektir. Bu bir davettir. okuryazarkitaplar medya platformunda sizleri de aramızda görmekte onur ve mutluluk duyarız. Bizimle iletişim kurmanızı ve eserleriniz ve etkinliklerinizi bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

İletişim

Yayıncı / İmtiyaz Sahibi: Funda TEMÜR

Genel Yayın Yönetmeni: Funda TEMÜR

Yazı İşleri Müdürü: Funda TEMÜR


Editör : Leman Külekçi / Funda TEMÜR

E-dergi: okuryazarkitaplar.com

Instagram: @okuryazarkitaplar

You-Tube: okuryazarkitaplar

Twitter : okuryazarkitaplar

Linkedin: okuryazarkitaplar

E-posta: info@okuryazarkitaplar.com

Kitap, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Tarih, Mitoloji, Müzik, Resim, Gez Gör, Doğa Sporları, Aktüel Bilim, Anadolu, Dünya Mirası, Festival, Fuar, Sergi, Akademi, Yazarlar...